Ostatnie wpisy

Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu? Czym jest anabolizm mięśniowy?

Po treningu nasze mięśnie podlegają procesom regeneracji. Cały organizm rozpoczyna naprawianie szkód, jakie sporządził intensywny wysiłek fizyczny. Konieczna jest tutaj porcja energii, którą można uzyskać wykorzystując aminokwasy. Organizm sięga zatem po zapasy aminokwasów zgromadzonych w mięśniach.
Antykataboliki z półki
Wybierając produkty w sklepie dla sportowców nie zapominajmy o skorzystaniu z tych, które zapewnią nam ochronę mięśni przed rozpadem. Zaliczymy do nich między innymi aminokwasy rozgałęzione BCAA. Stanowią one jeden z dominujących składników tkanki mięśniowej. Musimy dostarczać je z zewnątrz, ponieważ organizm nie może ich samodzielnie syntetyzować. Jeśli zadbamy o nadwyżkę aminokwasów BCAA w organizmie, tkanka mięśniowa nie zostanie zniszczona w czasie regeneracji.
HMB i glutamina
Innymi substancjami, jakich nie powinno zabraknąć w naszych odżywkach, są glutamina oraz HMB. HMB umożliwia ochronę tkanki mięśniowej i wykorzystywanie komórek tłuszczowych do procesów energetycznych podczas regeneracji organizmu. Glutamina to główny składnik mięśni.