Ostatnie wpisy

Mięśnie nóg – co warto wiedzieć i jak je skutecznie ćwiczyć Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu?

Dużym problemem w tworzeniu tkanki mięśniowej, treningu siłowym i rozbudowie mięśni jest budowa ciała. Osoby krępe, o wysokiej masie mają, wydawałoby się, łatwiej, aby stworzyć satysfakcjonującą, wyglądającą na silną sylwetkę. Warto jednak zaznaczyć, że osoby szczupłe nie mają z kolei problemu z redukcją tkanki tłuszczowej.
Odpowiednią odżywką do rozbudowy mięśni u osoby szczupłej jest tzw. gainer. Czym się różni od zwykłej, białkowej odżywki? To unikatowe połączenie białka i węglowodanów. Gainer wpływa na dodatni bilans energetyczny ciała podczas treningu. Osoby o szybkiej przemianie materii równie szybko tracą niezbędną energię, wykorzystywaną przez mięśnie, układ krwionośny, układ nerwowy i cały organizm.
Gainer uzupełnia tę energię, a jednocześnie wpływa na odżywienie mięśni, kompleksowo wspierając ciało kulturysty. W przypadku kiedy mamy niedowagę, a jednak sporą warstwę tłuszczu – należy najpierw ją zredukować, a następnie sięgnąć po gainer. Suplementacja odżywką typu gainer może odbywać się w dowolnych godzinach.