Ostatnie wpisy

Mięśnie nóg – co warto wiedzieć i jak je skutecznie ćwiczyć Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu?

Napoje izotoniczne bardzo często znajdują się w torbach osób odwiedzających systematycznie siłownię. Nic w tym dziwnego, ponieważ produkty te skutecznie ugasza pragnienie i zapobiegną nadmiernemu zmęczeniu po treningu.
Nie tylko na pragnienie
Stosowanie napojów izotonicznych wskazane jest wtedy, gdy uprawiamy sport wymagający sporego wysiłku i wytrzymałości. Napoje tego typu posiadają w swoim składzie dużo wody, ale też wszelkie cenne substancje, jakie tracimy podczas intensywnego treningu. Znajduje się tutaj sód, potas, magnez czy wapń. Dodatkowo w napojach izotonicznych znajdziemy witaminy, jak chociażby witamina C. Są to elementy, które powinny zostać utrzymane na odpowiednim poziomie, aby organizm mógł się regenerować po wysiłku.
Dlaczego warto sięgać po napój izotoniczny?
Jego zaletą jest przede wszystkim ciśnienie osmotyczne odpowiadające ciśnieniu panującemu w płynach ustrojowych. Dzięki temu szybko i skutecznie ugasimy pragnienie. Skład napoju zagwarantuje dostarczenie substancji odpowiadających za prawidłową temperaturę ciała oraz wspomagających regenerację mięśni.