Ostatnie wpisy

Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu? Czym jest anabolizm mięśniowy?

Trening to ogromny wysiłek, wskutek którego uzyskane efekty mogą szybko ulec rozpadowi. O ile podczas stosowania diety i ćwiczeń budujemy masę mięśniową, o tyle zmęczenie i długa regeneracja mogą spowodować spadki. Każdy sportowiec chce tego uniknąć.
Podnieść siłę i wytrzymałość
Suplementem, który przyczynia się do podniesienia naszej wytrzymałości, jest HMB. Podczas intensywnych ćwiczeń wzrasta zapotrzebowanie na ten składnik, który przyczynia się do zwiększenia wydolności tlenowej oraz siły. Ogromną zaletą HMB, jaką doceniają sportowcy, jest zapobieganie rozpadowi białek budujących masę mięśniową. Dzięki temu trening na masę nie jest daremny, ponieważ odpowiednia ilość HMB w organizmie przyspiesza regenerację i chroni przed rozpadem białek.
Wróg tłuszczu
Działanie HMB to także zapobieganie gromadzeniu się tłuszczu. Dzięki temu możemy budować beztłuszczową masę mięśniową. Tłuszcz nie gromadzi się w zapasie, a także szybciej jest spalany. Skuteczne działanie HMB przyczynia się do jego popularności. Składnik występuje naturalnie w organizmie.