Ostatnie wpisy

Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu? Czym jest anabolizm mięśniowy?

Osoby rzeźbiące swoją sylwetkę na siłowni narażone są na występowanie skurczy mięśniowych. Mają one kilka przyczyn, których poznanie pozwala zapobiegać częstym i bolesnym skurczom podczas wysiłku czy w czasie snu.
Co powoduje skurcze?
Bolesne skurcze mięśni pojawiają się nagle i stanowią dość dokuczliwą przypadłość. Jednym z powodów ich występowania może być kiepsko przeprowadzona lub zbyt krótka rozgrzewka przed intensywnym treningiem. Jeśli trening jest zbyt wyczerpujący, również może doprowadzić do ich pojawienia się. Inne przyczyny to odwodnienie organizmu lub jego przegrzanie.
Jak sobie radzić?
Zapobieganie skurczom mięśni to przede wszystkim picie sporych ilości wody. Bardzo ważna jest też rozgrzewka przed każdym treningiem. Zapobiega ona przetrenowaniu, kontuzjom mięśni oraz stawów. Wykonujemy ćwiczenia przygotowujące układ ruchu do intensywnego wysiłku. Jeśli zdarzy się nam skurcz, powinniśmy przerwać ćwiczenia, aby jeszcze bardziej nie zaszkodzić mięśniom. Konieczne jest rozmasowanie mięśni, w których czujemy to bardzo nieprzyjemne zjawisko.