Ostatnie wpisy

Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu? Czym jest anabolizm mięśniowy?

Odwieczny problem szczupłych użytkowników siłowni to próby stworzenia masy mięśniowej, które niestety nie kończą się powodzeniem. Czy są skuteczne sposoby, aby u takich osób doszło do wzrostu suchej masy mięśniowej?
Bycie szczupłym i posiadanie szybkiej przemiany materii to błogosławieństwo, ale nie wtedy, kiedy chcemy zbudować masę mięśniową. Osoby szczupłe mają o tyle ułatwiony start, że nie muszą redukować tkanki tłuszczowej karkołomnych treningiem cardio, czy bieganiem. Mogą od razu przystąpić do rzeczy, ale muszą pamiętać o kilku zasadach.
Najistotniejsze w przypadku osób szczupłych jest utrzymywanie dodatniego bilansu energetycznego, a w związku z błyskawicznym metabolizmem – nie jest to proste. Niezbędna jest bogata w wartości odżywcze dieta – przyjmowanie regularnych, wartościowych posiłków 4-5 razy dziennie, z dużym naciskiem na węglowodanowe śniadanie. Zadanie ułatwią odpowiednio dobrane odżywki, między innymi kreatyna, węglowodany, aminokwasy rozgałęzione, a także połączenie węglowodanów i białka w jednym – tzw. gainer.