Ostatnie wpisy

Mięśnie nóg – co warto wiedzieć i jak je skutecznie ćwiczyć Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu?

Co zrobić jeśli chcemy mieć płaski brzuch, a nie zawsze mamy czas na to, aby iść na siłownię lub do salonu fitness. Na szczęście są rozwiązania. Możemy ćwiczyć w domu. No dobrze, ale co i jak. Na szczęście są na to proste odpowiedzi i rozwiązania.
W domu możemy wykonywać popularne ćwiczenie znane jako brzuszki. A czym są tak zwane brzuszki? Wykonujemy je w sposób następujący. Kładziemy się na ziemi w miejscu, w którym możemy nogi o coś zaczepić. Przeważnie jest to szafa lub kanapa, ale mogą to być również inne miejsca. Następnie podciągamy się i prostujemy. I tak kilka razy. Brzuszki ćwiczą mięśnie brzucha, nóg oraz kręgosłupa. To są zalety tego rodzaju ćwiczeń – ćwiczone są grupy mięśni. Trening z ciężarkami jest trochę inny – ćwicząc biceps ćwiczymy właściwie tylko ten mięsień.
Oprócz brzuszków możemy jeszcze ćwiczyć pompki i przysiady. One przyśpieszą efekty, a w dodatku pozwolą nam rozwinąć inne grupy mięśni. Możemy również pójść na siłownię lub do salonu fitness, gdzie pod okiem instruktora będziemy ćwiczyli na te grupy mięśni.