Ostatnie wpisy

Mięśnie nóg – co warto wiedzieć i jak je skutecznie ćwiczyć Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu?

Pompa mięśniowa, czyli znaczne zwiększenie objętości mięśni w czasie wykonywania ćwiczeń, to efekt pożądany przez sportowców trenujących sporty siłowe, siłowo-wytrzymałościowe czy sporty walki. W naturalny sposób trudno jest go osiągnąć, jednak jest to możliwe dzięki specjalnie dobranej suplementacji. Za efekt pompy mięśniowej odpowiadają boostery azotowe.
Są to suplementy zawierające składniki, które przyczyniają się do zwiększenia syntezy tlenku azotu w organizmie. Proces ten prowadzi do zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych w organizmie. Dzięki temu mięśnie sportowca otrzymują więcej tlenu i składników odżywczych i mogą szybciej przybierać na masie. Szybszy przepływ krwi powoduje również sprawniejsze usuwanie produktów metabolizmu z mięśni, co korzystnie wpływa na ich wytrzymałość.
Najpowszechniej występujące boostery azotu to arginina oraz beta-alanina. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecane jest zażywanie suplementów stymulujących wytwarzanie tlenku azotu na godzinę przed treningiem.