Ostatnie wpisy

Mięśnie nóg – co warto wiedzieć i jak je skutecznie ćwiczyć Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu?

Rozpad mięśni to proces, jaki ma miejsce po intensywnym wysiłku. Organizm odbudowuje tkankę, pobudzając procesy energetyczne. Wykorzystuje się wtedy aminokwasy dostępne w tkance mięśniowej. Organizm się zregeneruje, a my odnotujemy spadki.
Jak zapobiec spadkom?
Sposobem na zapobieganie rozpadowi mięśni jest skorzystanie z preparatów hamujących katabolizm. Należą do nich wszystkie substancje, które zapewniają w organizmie nadwyżkę cennych aminokwasów i kierują procesy energetyczne z dala od tkanki mięśniowej. Ich zadaniem jest uchronienie zbudowanych mięśni przez rozpadem w czasie procesów regeneracyjnych. Dzięki temu unikamy spadków i nie tracimy motywacji do ćwiczeń.
BCAA i HMB
Do preparatów, które wykazują działanie antykataboliczne, zaliczymy aminokwasy rozgałęzione BCAA oraz HMB. HMB kieruje procesy energetyczne w stronę tkanki tłuszczowej, wspomagając zarazem jej redukcję. Aminokwasy rozgałęzione BCAA zapewniają nadwyżkę budulca mięśni, dzięki czemu organizm nie wykorzystuje białek znajdujących się w tkance. Procesy energetyczne przebiegają z wykorzystaniem dodatkowych aminokwasów.