Ostatnie wpisy

Czym jest anabolizm mięśniowy? Uchroni mięśnie przed rozpadem

Rozpad mięśni to proces, jaki ma miejsce po intensywnym wysiłku. Organizm odbudowuje tkankę, pobudzając procesy energetyczne. Wykorzystuje się wtedy aminokwasy dostępne w tkance mięśniowej. Organizm się zregeneruje, a my odnotujemy spadki.
Jak zapobiec spadkom?
Sposobem na zapobieganie rozpadowi mięśni jest skorzystanie z preparatów hamujących katabolizm. Należą do nich wszystkie substancje, które zapewniają w organizmie nadwyżkę cennych aminokwasów i kierują procesy energetyczne z dala od tkanki mięśniowej. Ich zadaniem jest uchronienie zbudowanych mięśni przez rozpadem w czasie procesów regeneracyjnych. Dzięki temu unikamy spadków i nie tracimy motywacji do ćwiczeń.
BCAA i HMB
Do preparatów, które wykazują działanie antykataboliczne, zaliczymy aminokwasy rozgałęzione BCAA oraz HMB. HMB kieruje procesy energetyczne w stronę tkanki tłuszczowej, wspomagając zarazem jej redukcję. Aminokwasy rozgałęzione BCAA zapewniają nadwyżkę budulca mięśni, dzięki czemu organizm nie wykorzystuje białek znajdujących się w tkance. Procesy energetyczne przebiegają z wykorzystaniem dodatkowych aminokwasów.