Ostatnie wpisy

Mięśnie nóg – co warto wiedzieć i jak je skutecznie ćwiczyć Jak zadbać o swoje mięśnie podczas treningu?

Rozbudowa mięśni nie jest łatwa, kiedy w naszym organizmie występuje ujemny bilans odżywczy. Oprócz odpowiednio zbilansowanej diety, w rozwoju tkanki mięśniowej pomagają boostery azotu. Umożliwiają one lepsze i skuteczniejsze przyswojenie składników odżywczych, a transportując tlenek azotu doprowadzają do większej efektywności pracy mięśni.
Dieta na masę
U kulturysty, którego celem jest rozbudowa tzw. suchych mięśni, czyli bez udziału tkanki tłuszczowej, w diecie musi pojawić się duża ilość pełnowartościowego białka oraz węglowodanów. Ważne jest także spożycie ryb i warzyw, regulujących metabolizm całego organizmu. Dieta nastawiona na rozrost mięśni jest bardzo restrykcyjna, wymaga regularności i motywacji.
Wsparcie w suplementach
Doskonałym wsparciem w rozbudowie mięśni jest booster azotu, znany w nomenklaturze kulturystów jako pompa azotowa. Faktycznie działa jak pompa, poprzez zawarty w nim tlenek azotu. Jest on swojego rodzaju transporterem środków odżywczych i trafia do tkanek mięśniowych, wpływając na ich szybką regenerację i rozrost.